הפצעת וגם ירשת – הסיפור האמיתי!

הפצעת וגם ירשת – הסיפור האמיתי!

ישנם סיפורים שמעמידים את הדמיון במבוכה, סיפורים שאפילו מוחו הקודח של תסריטאי סרטי הדרמה הטובים והמרגשים ביותר לא היה יכול להגות וגם לא דמיונם של יוצרי טלנובלות מרטיטות לב ומרטיבות עין. סיפורים שהמציאות עלתה בהם על כל דמיון ובעיקר על כל אמות המוסר הידועות והמקובלות.

סיפור כזה הוא סיפורה של אישה אשר עברה שבעת מדורי גיהינום בחייה, חוותה אלימות מבן הזוג, איבדה שנים יקרות של אושר, שכלה בת אהובה, הפסידה ממון רב, אך למזלה, כשאני לצידה, לא איבדה אמון במערכת.

זהו סיפור שמהותו זעקה חברתית, "הרצחת וגם ירשת" אינה קלישאה ריקה מתוכן, זאת מהות המוסר האנושי אשר יש להילחם עליה בכל הכלים החוקיים והחברתיים ולא להרים ידיים.. אך בנוסף, מדובר כאן על מסר עקרוני עמוק ביותר, מסר אותו חרטתי על דגל המשרד שלי, המסר של "better be safe than sorry" - אלמנט המניעה. הסכמים המתבצעים בצורה מקצועית ואסטרטגית,  עם מחשבה ותכנון צופה פני עתיד עשויים לחסוך עוגמת נפש, הרבה מאוד כסף, אבל בעיקר סבל של שנים ארוכות.

הסיפור מדבר על זוג אשר חתם על הסכם גירושים, לאחר שהאישה בקשה לסיים את מערכת הנישואין ויהי מה. ההסכם מחלק בניהם את הרכוש וקובע כי הגבר ייהנה ממחצית הפנסיה של גרושתו, ביום פרישתה. האישה, שהסכימה לכל הדרישות העיקר לקבל את הגט המיוחל, חששה מהגרוש שלה ממנו סבלה אלימות במשך רוב חייהם המשותפים, אבל גם היא לא הבינה עד כמה רחוק ילך על מנת לפגוע בה, כמעט עד נטילת חייה.

בסצנה, כאילו לקוחה מסרט אימה, חדר הגרוש דרך החלון לביתה של האישה, נטל סכין מן המטבח ודקר אותה, למול ילדיהם הצעירים, 49 פעמים בכל חלקי גופה. השכנים אשר שמעו את זעקותיה הצילו אותה ממוות בטוח. האיש נעצר ונכלא. גם מן הכלא המשיך להתעלל בה נפשית וגם כאשר ילדתם הלכה לעולמה במהלך שהותו בכלא המשיך האיש להטיל על גרושתו מורא.

במהלך השנים החלה האישה לשקם את חייה, מתאבלת על השנים האבודות ועל בתה הרכה שנפטרה, אך למען הילדים הנותרים המשיכה לחיות. בתום תקופת עבודתה, כאשר פרשה לפנסיה, נחתה עליה מכה חדשה ומזעזעת. הגרוש, האיש שהתעלל בגופה ובנפשה, האיש שכמעט גרם למותה, דרש לכבד את ההסכם שנחתם 17 שנים קודם לכן, הסכם הגירושים, אשר העניק לו זכות בקרן הפנסיה שלה.

כאן החלה מסכת תביעות הדדיות, כאשר הגרוש דורש את המגיע לו על פי ההסכם שקיבל מעמד של פסק דין, והאישה מצידה תובעת על נזקים נפשיים שנגרמו לה בעקבות האלימות הקשה, הפיזית והנפשית שחוותה לאורך השנים לרבות התקיפה החמורה כמובן. 

מרגש היה לראות את רגישות בית המשפט לסיטואציה הבלתי הגיונית הזו, בה אדם מתעלל מבקש לקבל את כספה של גרושתו אותה כמעט הרג, רק כי ההסכם לא נתפר עם ראיה קדימה, "מה יקרה אם...". כאשר הרע מכל קרה, היה צורך התערבות ערכאות שונות אך ניכר היה  כי בית המשפט הבין כי הצדק יעשה  רק אם החוטא לא ייצא נשכר.

יש כאן מסר חברתי חשוב, אלימות נגד נשים לא יכולה לעבור לסדר היום, בתי המשפט חייבים לבדוק את הנסיבות לעומקן ולחזק נשים אשר יצאו מחיי סבל וחתמו על הסכם שתנאיו אינם מטיבים עמן, רק על מנת להתגרש ולהתרחק מהמתעלל בהן. הסכמים אלה, חייבים להתגבש ולהיכתב בצורה מקצועית, להתייעץ עם עו"ד מומחה להסכמי גירושין במטרה לאפשר פתיחה ועדכון בהתאם לצורך ולנסיבות המשתנות.

הסכם גירושין, הוא הסכם מחייב לכל דבר, הסכם המקבל מעמד של פסק דין מבית משפט, כזה שיש לכבדו ולקיימו במלואו. מעטות הפעמים שניתן למצוא בחוק פרצה, אלמנט שיערער את ההסכם ויאלץ את בית בית המשפט לאשר פתיחה או דיון בהסכם חתום, ללא אישור שני הצדדים. בסיפור הזה הוכח כי לא צריך פרצה בחוק, כאשר יש פרצה בתודעה ועו"ד, אשר מבין את נפש האדם, והפועל למען לקוחותיו מתוך שליחות, בהחלט יכול להוביל לתוצאות חיוביות עבור הלקוח, גם כאשר הסיכויים נראים קלושים והאור בקצה המנהרה מעומעם ונראה רחוק מאי פעם.

פנייה למשרד עו"ד דרור דיין, מבטיחה ללקוחות שקט נפשי וידיעה ברורה שהתיק שלהם מתנהל במקצועיות, נחישות עם הרבה לב והשקעה. עו"ד דיין רואה שליחות במעשיו, הוא נלחם ללא לאות להצליח גם בתיקים קשים ומורכבים ומבטיח ללקוחותיו ליווי צמוד, עבודה מאומצת ואוזן קשבת לאורך התהליך כולו והלקוחות מצידם מבינים שהוא החומה והמגן שלהם מפני המלחמה שמתנהלת מסביב.

 

למשרד עו"ד דרור דיין ולעומד בראשו, ניסיון רב שנים והצלחות מוכחות בתחום דיני משפחה. נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה או התייעצות, טל': 052-8577768.